Demir Çelik sektörü, 27-30 Eylül 2023 tarihlerinde ‘’METAL EXPO EURASIA’’ Fuarı’nda buluşuyor.

Yerli ve milli sanayimiz için stratejik önem arz eden ve istihdam ile ihracatın lokomotifi olan Demir Çelik sektörü, 27-30 Eylül 2023 tarihlerinde ‘’METAL EXPO EURASIA’’ Fuarı’nda buluşuyor.

Demir Çelik sektörü, 27-30 Eylül 2023 tarihlerinde ‘’METAL EXPO EURASIA’’ Fuarı’nda buluşuyor.

Fuar kapsamında eş zamanlı olarak 28 Eylül 2023 tarihinde düzenlenecek ve Türk Çelik Sektörüyle Türk Sanayisini bir araya getirecek METAL ÇALIŞTAYI bünyesinde; katma değerli üretimde artış, sanayide yerlileşme ve çevresel dönüşüm,’’ Karbonsuzlaştırma ‘’düşük karbon tüketimi konuları ele alınacaktır.

Bu yıl 5. kez düzenlenecek olan METAL EXPO, Türk Demir Çelik Endüstrisine yeni pazarlar açma amacı taşıyor ve İstanbul'u bu alanda önemli bir uluslararası buluşma noktası haline getirme hedefine odaklanıyor. 2022 yılında METAL EXPO'ya 65 farklı ülkeden sektör temsilcisi katılmış olup, en fazla ziyaretçi sayısı İran ve Rusya'dan gelmiştir. 15.000’in üzerinde ziyaretçisi bulunan METAL EXPO 150 katılımcısıyla ihracatımızı desteklemektedir. Çok sayıda sivil toplum kuruluşunun desteğiyle bu yıl 16.000 m²'lik alanda ve toplam 3 salonda düzenlenecek fuar, yerli ve yabancı 250 katılımcıyla ziyaretçilerini ağırlayacaktır.

Demir Çelik sektörü içinde yer alan Bakır Alaşımlı Metaller, Paslanmaz Çelik, Takım Çeliği, Yassı Mamuller, Yapısal Çelik, Çelik Servis Merkezleri, Metal İşleme Makinaları ve Otomasyon Sistemleri ile oldukça geniş bir katılımcı profiline sahip olan METAL EXPO, küresel dengelerin Türkiye adına olumlu olarak değişmesiyle birlikte, bu sektörün önemli bir platformu olduğunu da kanıtlamaktadır. Ülkemizin değerli kurum ve kuruluşlarının yanında; İran, Çin, Hindistan, Rusya, Makedonya İtalya gibi ülkelerden geniş katılım gösteren üretici firmalar katılım sağlamaktadırlar.

 Bu vesileyle, METAL EXPO FUARI ve METAL ÇALIŞTAYI'nın açılış törenlerine Demir Çelik Endüstrisinin tüm paydaşlarının değerli katılımlarını bekler, sektör temsilcilerinin bu önemli buluşma noktasında yer almasını temenni ederiz.