Paslanmaz Çelik Servis Merkezi hizmetlerimizle Türk sanayisine değer katıyoruz

Emirinoks Paslanmaz firma sahibi Emre Süngeriçlioğlu ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Paslanmaz Çelik Servis Merkezi hizmetlerimizle Türk sanayisine değer katıyoruz

Öncelikle bizlere kendinizden ve firmanızdan bahseder misiniz? Firmanız kısa tarihçesi hakkında bilgi alabilir miyiz?

 

Paslanmaz çelik sektörünün en eski ve namlı tüccarlarından Engin Süngeriçlioğlu’nun oğlu, Armatör ve Liman işletmeleri sahibi İsmail Doğruyol’un torunu olarak ticaretin içinde doğdum. Üniversite ve Master eğitimimi Londra’da tamamlarken, bitirme tezlerimi Paslanmaz çelik piyasası üzerine yazdım. Eğitimimi tamamlayıp Londra’dan döndükten sonra firmamız Emirinoks Paslanmaz Çelik’in yönetimine geçtim. Uzun yıllardır değerli çalışma arkadaşlarımızla paslanmaz çelik ithalatı, ihracatı ve Çelik Servis Merkezi Hizmetleri ile Türk sanayisine değer katmaktayız.

Emirinoks Paslanmaz Sac Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, 40 yılı aşkın çalışan tecrübesi, yılların verdiği bilgi birikimi ile faaliyete geçtiği günden bugüne sürekli ürün yelpazesini genişletip müşteri memnuniyetini ön planda tutarak kaliteli hizmet vermektedir.

 

Firmanızın faaliyet alanları ve ürün çeşitleriniz nelerdir?

Piyasadaki talepler doğrultusunda, yassı mamullerden AISI 304 / 304L / 321 / 316 / 316L / 316Ti / 310S / 409 / 430 / 441 kalite, uzun mamüllerde AISI 303 /304 / 321 / 316 / 310 kalite malzemelerin teminini yapmaktadır. İthal edilen paslanmaz çelik, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda servis merkezinde üst düzey kaliteli işlemlere tabi tutularak kullanıma hazırlanmaktadır.

Ağırlıklı olarak hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz?

           Endüstriyel mutfak

          Asansör sanayi

          Tekstil, gıda ve asit kazanları imalatı

          Mutfak aletleri

          Pişirme ekipmanları

          Makina imalatı

          Boru profil imalatı

          Sağlık ekipmanları

Paslanmaz Çelik Servis Merkezi hizmetlerinizden, dilme ve boy kesme hatlarınızdan bizlere bahseder misiniz?

 

-Dilme ve boy kesme hatlarınızın teknik özellikleri neler?

 

Büyük boy kesme hattımız:

Bilgisayar yardımı ile kontrol edilen büyük boy kesme makinemiz 25 ton kapasiteli, 3 mm’den 10 mm’ye kadar, 2200 mm eninde malzemeleri istenilen ölçülerde boy kesebilmekteyiz.

Küçük boy kesme hattımız:

Bilgisayar yardımı ile kontrol edilen küçük boy kesme makinemiz 25 ton kapasiteli, 0.3 mm’den 3 mm’ye kadar, 1700 mm eninde mal- zemeleri istenilen ölçülerde boy kesebilmekteyiz.

Büyük dilme hattımız:

Tamamı otomatik büyük dilme makinemiz 25 ton kapasiteli, 0.3 mm’den 6 mm’ye kadar, 2000 mm eninde malzemeleri istenilen ölçülerde dilebilmektedir. Dünyaca ünlü Alman NEUENKAMP markalı bıçak ve ayrıştırıcılarımız ile koparma yapmadan KESEREK çapaksız üretim sağlayabilmekteyiz.

Küçük dilme hattımız:

Tamamı otomatik küçük dilme makinemiz 25 ton kapasiteli, 0.4 mm’den 3 mm’ye kadar, 850 mm eninde malzemeleri istenilen ölçülerde dilebilmektedir. Dünyaca ünlü Alman NEUEN- KAMP markalı bıçak ve ayrıştırıcılarımız ile koparma yapmadan KESEREK çapaksız üretim sağlayabilmekteyiz.

 Taşlama hattınızdan ve özelliklerinden bahseder misiniz?

 

Tamamı otomatik imeas marka taşlama ve fırçalama makinemiz rulodan ruloya ve plakadan plakaya olarak müşterilerimizin isteği tamamı otomatik IMEAS marka taşlama makinemiz iki adet zımpara kabini ve üç adet fırçalama kabinine sahiptir. Müşterilerimizin isteği doğrultusunda uluslararası standartlara uygun grit kodları ile N2, N3, N4, N5 yüzeyleri taşlama, Hairline, ScotchBrite ve Duplo yüzeyler olarak fırçalama yapabilmekteyiz.

Yıllık üretim kapasiteniz nedir?

 Yıllık üretim kapasitemiz 20.000 Tondur.

 Paslanmaz çelikte hammaddeyi nerelerden temin ediyorsunuz? (Yurtiçi – Yurtdışı)

 Hammaddeyi yüzde 90% oranında yurt dışından temin etmekteyiz.

2022 yılı Türk ve dünya çelik piyasası açısından nasıl geçiyor? Yıl sonu için öngörüleriniz neler?

2022 yılı başında küçülme yaşandı ve devam etmekte malum savaştan ötürü, gelecek endişesi ve kaygısı, malzeme talebini azalttı. Piyasaların daralması ve bazı yaptırımlar sebebi ile bankaların para akışlarını kısıtlaması yavaşlamaya sebep oldu. Bu seneyi nötr trend çizgisi ile kapatırız.

Son olarak eklemek istedikleriniz…

Uzun vadede bir yatırım projemiz var fakat piyasa şartlarının olgunlaşmasını bekliyoruz.